این ممنوعیت توسط وزیر حمل و نقل آلمان، الکساندر دوبرنت، در روز پنج­شنبه پس از آزمایش KBA تائید شده است و مشخص گردید دو مدل پورشه با نرم­ افزاری که مقدار آلایندگی CO2 را توسط تغییر وضعیت دادن به مد استراتژی به اصطلاح گرم کردن (Warm up) که در هنگام تست مدل­ های مذکور آشکار شد،

تغییر می­ دهد. این فرایند باعث می­ شود که مقدار CO2 پایین­ تر از نرخ واقعی نشان می ­دهد.
مدل دیزلی پورشه کاین و ماکان S هر دو موتور 3.0 لیتری V6 توربوشارژ می­ باشند که توسط آئودی تولید شده و همان واحدی است که در اکثر مدل ­های مختلف من جمله A4، A6، A8، Q5 و Q7 استفاده گردیده است. در مدل دیزلی کاین موتور V6 آئودی دیزلی با توان 262 اسب­ بخار استفاده شده و ادعا شده است که مقدار آلایندگی CO2 برابر 173 گرم در هر کیلومتر می­ باشد.
KBA علاوه بر محدود کردن فوری مجوز ثبت نام مدل دیزلی کاین، دستور داد که 22000 خودرویی که در آلمان فروخته شده است باز گردانده شوند.
در واکنشی ناگهانی و تند پورشه آئودی را مورد خطاب قرار داد و گفت: " ما احساس می­ کنیم که توسط آئودی فریب خورده ­ایم و هئیت نظارتی باید مدیریت را تحت فشار قرار دهد."
همچنین پورشه بیانیه­ ای را منتشر نمود:"پورشه در حین تحقیقات داخلی بی ­نظمی در نرم ­افزار کنترل موتور مشاهده نموده است و بطور جدی به سازمان حمل و نقل فدرال آلمان اشاره کرده است. ناسازگاری­ ها به نرم­ افزار کنترل سیستم انتقال مرتبط نمی ­باشد. بوسیله بروزرسانی نرم ­افزار در محدوده قید شده تصحیحات انجام می ­گردد."

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها  

#1 شهیار احمدی 1396-05-11 04:04
تشکر از مقاله خوبتون مفید بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید