دیجیتال لایت (Digital Light)، فناوری نورافکنی با کیفیت بالا است که توسط سیستم جدیدی که از میلیون ها میکرو-آینه در هر چراغ جلو استفاده می کند بکار گرفته شده و در خودروی تحقیقاتی F015 به نمایش درآمده است.

با استفاده از دوربین و سنسورهای رادار و همچنین الگوریتمی که توسط مرسدس بنز توسعه داده شده است، این چراغ قادر خواهد بود تا خودروهای دیگر داخل جاده را شناسایی کند و توزیع نور را با محیط سازگار کند. فناوری نورافکنی جدید و نرم افزار کنترلی به دیجیتال لایت اجازه خواهد داد تا دیگر خودروهای در حال حرکت را تشخیص دهد و شدت پرتو را به منظور رفع مزاحمت برای چشمان سرنشینان خودرو کاهش می دهد.


گانتر فیشر، سرپرست بخش توسعه بدنه خارجی و سیستم عملکردی خودرو می گوید: ما نه تنها برآنیم که مسیرهای انتشار نور را کنترل کنیم، بلکه تلاش می کنیم به دید بهینه و حداکثر روشنایی بدون تابش برسیم. فانکشن هایی وظیفه پشتیبانی از راننده را دارند و با سایر خودروها ارتباط برقرار می کنند بطور قابل ملاحظه ای امنیت رانندگی در شب را افزایش می دهد.
فناوری چراغ جلو چندپرتویی در چندین خودرو قبلی مرسدس بنز مشاهده شده است. نسل جدید چراغ جلوی دیجیتال لایت متشکل از چهار نقطه نوری است که هرکدام دارای ۱۰۲۴ چیپ LED‌ در هر واحد می باشد و مجموعا تعداد ۸۱۹۲ LED در هر خودرو را شامل میگردد.


فناروی نور لیزری Eschewing‌ که در اتومبیل های Audi و BMW‌ بکار گرفته شده است اما مرسدس بنز ادعا می کند فناوری این شرکت مزایای بیشتری را در اختیار رانندگان قرار می دهد. فیشر اظهار دارد که عامل تعیین کننده فناوری ساخت چراغ نمی باشد بلکه هوش مصنوعی است که در پشت آن قرار دارد.


در خودرو تحقیقاتی F015، چراغ ها قابلیت نمایش علایم رانندگی با کیفیت بالا را برروی سطح جاده را دارد. برای مثال، اگر سنسورهای تعبیه شده در خودرو عابر پیاده ای را در کنار جاده حس کنند، چراغ ها می توانند علامت خطر عبور عابر پیاده را برروی جاده به تصویر بکشند.
از نمادهای نورانی دیگر می توان به علامت ایست، مسیر راهنما، هشدار یخ زدگی و راهنمای فاصله می باشد که شاهد ظهور آنها در نسخه های دیگر چراغ های دیجیتال لایت خواهیم بود.

اشتراک گذاری:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

کلاس E

قیمت روزانه: 800 هزار تومان

لندکروز

قیمت روزانه: 750 هزار تومان

سانتافه

قیمت روزانه: 450 هزار تومان

سوناتا

قیمت روزانه: 350 هزار تومان

خدمات ما

اجاره ماشین عروس

کهن گشت آریا با در اختیار داشتن انواع ماشین‌های لوکس، پیشنهادهای ویژه‌ای را برای شب عروسی شما دارد.

اجاره خودرو با راننده

 در این گونه اجاره خودرو از شما هیچگونه مدرکی گرفته نخواهد شد و تمام مسئولیت خودرو بر عهده راننده مجموعه میباشد.

اجاره خودرو بدون راننده

اجاره خودرو بدون راننده

در هنگام عقد قرار داد یک فقره چک به مبلغ خودرو و یک جلد سند مالکیت و یا مدارک مربوط به شرکت و جواز بابت ضمانت بازگشت و سلامت خودرو از اجاره گیرنده دریافت میشود