آئودی در نظر دارد که خودرویی الکتریکی که می ­تواند رقیبی برای مرسدس پراجکت وان (Project One) و استون­مارتین والکری (Valkyrie) را عرضه کند.


این پروژه توسط مدیر اجرایی، روپرت استادلر در نمایشگاه موتور ژنو رونمایی شد. اگرچه به نظر می­ رسد که پروژه در مراحل ابتدایی خود به سر می ­برد، اما اگر توسعه آن ادامه داشت باشد می­ توان انتظار داشت که این خودرو در اواخر دهه میلادی روانه بازار گردد. هرچند آئودی تا آن زمان سه خودروی الکتریکی را به بازار عرضه خواهد کرد و اولین آنها آئودی Q6 e-tron SUV می ­باشد که در پاییز سال آینده به بازار خواهد آمد.
پروژه آئودی R8 e-tron 19 ماه پس از آغاز به کارش در سال 2016 متوقف گردید. توان تولیدی در این خودرو توسط دو موتور الکتریکی انجام می ­گرفت که نتیجه آن زمان کوتاه 3.9 ثانیه برای صفر تا 100 R8 بود.
هنوز کاملاً مشخص نشده که آیا این خودرو یک خودروی الکتریکی محض است یا از قدرت الکتریکی به منظور تقویت کارایی موتورهای رایج استفاده خواهد شد، هرچند صحبت ­های استادلر بیشتر به گزینه اول نزدیک بود. از بین اکثر خودروسازان تنها مک­لارن تاکنون موفق به توسعه یک ابرخودروی تمام الکتریکی در سری اولتیمیت خود شده است.
پیش از این آئودی در حال بررسی توسعه ابرخودروی الکتریکی-دیزلی بود که در سال 2014 این پروژه توسط مدیر فنی آئودی، اولریک هکن­برگ متوقف گردید. او معتقد بود که این پروژه ایده بسیار جذابی است اما اولویت نمی ­باشد.
استادلر همچنین تائید کرد که آنها مشتاق هستند که خودرویی با تکنولوژی Le Mans را تولید کنند اما دست نگه داشتند، چرا که واضح است در آینده چیزهای بیشتر از لحاظ عملکردی پا به عرصه صنعت خودروسازی خواهند گذاشت.

اشتراک گذاری:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

خدمات ما

اجاره ماشین عروس

کهن گشت آریا با در اختیار داشتن انواع ماشین‌های لوکس، پیشنهادهای ویژه‌ای را برای شب عروسی شما دارد.

اجاره خودرو با راننده

 در این گونه اجاره خودرو از شما هیچگونه مدرکی گرفته نخواهد شد و تمام مسئولیت خودرو بر عهده راننده مجموعه میباشد.

اجاره خودرو بدون راننده

اجاره خودرو بدون راننده

در هنگام عقد قرار داد یک فقره چک به مبلغ خودرو و یک جلد سند مالکیت و یا مدارک مربوط به شرکت و جواز بابت ضمانت بازگشت و سلامت خودرو از اجاره گیرنده دریافت میشود