رنو و نیسان مورد حمله هکرهای آنلاین قرار گرفتند و محصولات کارخانه نیسان در ساندرلند تحت تاثیر این حملات قرار گرفت.


گزارش شده است که این حملات توسط همان گروهی که در این هفته به NHS (خدمات درمانی ملی) در انگلستان حمله کرده بودند انجام گرفته است. خبرگزاری بی بی سی گزارش کرده است که رنو اولین شرکت فرانسوی بوده است که تحت حمله سایبری قرار گرفته است و مدارک و فایل­ های آنها دزدیده و رمزگذاری شده­ اند، همچنین مبلغ 300 دلار به منظور بازگشایی رمز مطالبه شده است. در مجموع، پیش­ بینی می ­شود 75000 سیستم در 99 کشور جهان تحت تاثیر این حملات شده باشند.
سخنگوی شرکت رنو در انگلستان می ­گوید: گروه رنو حملات سایبری علیه این شرکت را که در جمعه 12 مِی انجام شده است را تائید می­ کند. اقدامات پیشگیرانه ­ای به منظور متوقف کردن انتشار بیشتر این ویروس انجام گردیده است. تشخیص و عیب ­یابی به منظور یافتن راه ­حلی برای ادامه فعالیت همچنان در دست بررسی و تحلیل می­ باشد.
کارخانه نیسان در ساندرلند که خودروهای قشقایی و اینفینیتی Q30 در آنجا تولید می ­گردند نیز مورد تهاجم هکرها قرار گرفته است.

اشتراک گذاری:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

خدمات ما

اجاره ماشین عروس

کهن گشت آریا با در اختیار داشتن انواع ماشین‌های لوکس، پیشنهادهای ویژه‌ای را برای شب عروسی شما دارد.

اجاره خودرو با راننده

در این گونه اجاره خودرو از شما هیچگونه مدرکی گرفته نخواهد شد و تمام مسیولیت خودرو بر عهده راننده مجموعه میباشد.

اجاره خودرو بدون راننده

اجاره خودرو بدون راننده

در هنگام عقد قرار داد یک فقره چک به مبلغ خودرو و یک جلد سند مالکیت و یا مدارک مربوط به شرکت و جواز بابت ضمانت بازگشت و سلامت خودرو از اجاره گیرنده دریافت میشود