به دنبال رسوایی تست آلایندگی گروه دیزل­گیت فولکس ­واگن در سال 2015 و 2016، گزارش شده است که نرم ­افزار تقلب در آلایندگی در مدل­ های A7 و A8 آئودی یافت شده است.

براساس گفته ­های وزارت راه و ترابری آلمان، این نرم ­افزار مقدار انتشار اکسید نیتروژن (NOx) را تا هنگامی که فرمان بیشتر از 15 درجه بچرخد نصف می­ کند. این وزارت­ خانه به شرکت آئودی 10 روز مهلت داده است که راه ­حلی برای این مسئله پیدا کند و مشکل خودرو را برطرف سازد. پیش از این، آئودی 24 هزار دستگاه خودرو را در روز پنجشنبه فراخوانی کرد. مدل ­های A7 و A8 نمونه­ هایی می­ باشند که بین سال­ های 2009 تا 2013 ساخته شده و 14 هزار دستگاه از این مدل­ ها در آلمان فروخته شده ­اند.
این رسوایی به همان اندازه که بر شرکت فولکس­ واگن تاثیر گذاشت این شرکت را نیز تحت تاثیر قرار داد. این موضوع یکی از عواملی بود که آئودی و فولکس­ واگن تمرکزشان را بر روی خودروهایی با آلایندگی کم و حتی صفر معطوف ساختند. از همین رو، آیودی اعلام کرد که قصد دارد در سال آینده سه مدل خودروی الکتریکی را روانه بازار سازد.
آئودی بیانیه­ ای را در رابطه با یافته­ هایش منتشر نمود: براساس آخرین بررسی و تحلیل اتومبیل ­های A7 و A8 مدل­ های 2010 تا 2013 با موتورهای V6 و V8 که دارای استاندارد آلایندگی EU5 می­ باشند، مواردی مشاهده شده است که تحت شرایط خاصی نشر NOx بین 20 تا 100 حد مجاز افزایش می ­یابد.
آئودی همکاری خودش را تماماً با مقامات راه و ترابری موتور فدرال ادامه خواهد داد و از مشتریان خود بابت ناراحتی و مزاحمت ایجاد شده پوزش خواست و تمام تلاش خودش را انجام می­ دهد تا مشکلات یافت شده سریعاً برطرف گردند.

اشتراک گذاری:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

خدمات ما

اجاره ماشین عروس

کهن گشت آریا با در اختیار داشتن انواع ماشین‌های لوکس، پیشنهادهای ویژه‌ای را برای شب عروسی شما دارد.

اجاره خودرو با راننده

 در این گونه اجاره خودرو از شما هیچگونه مدرکی گرفته نخواهد شد و تمام مسئولیت خودرو بر عهده راننده مجموعه میباشد.

اجاره خودرو بدون راننده

اجاره خودرو بدون راننده

در هنگام عقد قرار داد یک فقره چک به مبلغ خودرو و یک جلد سند مالکیت و یا مدارک مربوط به شرکت و جواز بابت ضمانت بازگشت و سلامت خودرو از اجاره گیرنده دریافت میشود