این ممنوعیت توسط وزیر حمل و نقل آلمان، الکساندر دوبرنت، در روز پنج­شنبه پس از آزمایش KBA تائید شده است و مشخص گردید دو مدل پورشه با نرم­ افزاری که مقدار آلایندگی CO2 را توسط تغییر وضعیت دادن به مد استراتژی به اصطلاح گرم کردن (Warm up) که در هنگام تست مدل­ های مذکور آشکار شد،

تغییر می­ دهد. این فرایند باعث می­ شود که مقدار CO2 پایین­ تر از نرخ واقعی نشان می ­دهد.
مدل دیزلی پورشه کاین و ماکان S هر دو موتور 3.0 لیتری V6 توربوشارژ می­ باشند که توسط آئودی تولید شده و همان واحدی است که در اکثر مدل ­های مختلف من جمله A4، A6، A8، Q5 و Q7 استفاده گردیده است. در مدل دیزلی کاین موتور V6 آئودی دیزلی با توان 262 اسب­ بخار استفاده شده و ادعا شده است که مقدار آلایندگی CO2 برابر 173 گرم در هر کیلومتر می­ باشد.
KBA علاوه بر محدود کردن فوری مجوز ثبت نام مدل دیزلی کاین، دستور داد که 22000 خودرویی که در آلمان فروخته شده است باز گردانده شوند.
در واکنشی ناگهانی و تند پورشه آئودی را مورد خطاب قرار داد و گفت: " ما احساس می­ کنیم که توسط آئودی فریب خورده ­ایم و هئیت نظارتی باید مدیریت را تحت فشار قرار دهد."
همچنین پورشه بیانیه­ ای را منتشر نمود:"پورشه در حین تحقیقات داخلی بی ­نظمی در نرم ­افزار کنترل موتور مشاهده نموده است و بطور جدی به سازمان حمل و نقل فدرال آلمان اشاره کرده است. ناسازگاری­ ها به نرم­ افزار کنترل سیستم انتقال مرتبط نمی ­باشد. بوسیله بروزرسانی نرم ­افزار در محدوده قید شده تصحیحات انجام می ­گردد."

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها  

#1 شهیار احمدی 1396-05-11 04:04
تشکر از مقاله خوبتون مفید بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

خدمات ما

اجاره ماشین عروس

کهن گشت آریا با در اختیار داشتن انواع ماشین‌های لوکس، پیشنهادهای ویژه‌ای را برای شب عروسی شما دارد.

اجاره خودرو با راننده

در این گونه اجاره خودرو از شما هیچگونه مدرکی گرفته نخواهد شد و تمام مسیولیت خودرو بر عهده راننده مجموعه میباشد.

اجاره خودرو بدون راننده

اجاره خودرو بدون راننده

در هنگام عقد قرار داد یک فقره چک به مبلغ خودرو و یک جلد سند مالکیت و یا مدارک مربوط به شرکت و جواز بابت ضمانت بازگشت و سلامت خودرو از اجاره گیرنده دریافت میشود